test yzyfowe prace

Baza wyszukanych haseł

Radom i Ziemia Radomska - spojrzenie z dystansu

Temat: Test gimnazjalny
Proszę bardzo są już wyniki - oba pliki należy otworzyć w Acrobacie

Test:

>Przeczytaj<

Szczegółowe rozwiązania:

>Przeczytaj<

Najzabawniejsze 2 charakterystyki - z mojej szkoły to cytuje:
" Syzyfowe prace są o bohaterze Syzyfie ...." piłkarz napisał

" Zośka była ładną dziewczyną" uczennica, która rzadko bywa w szkole.

Dodam tylko że to będzie jedna wielka porażka ale przeglądając widziałam tez ładne prace, niestety na maksa nawet te nie będą bo trzeba było też ukazać aspekty dorastania i ich wpływ na życie bohatera - kto nie czytał poległ
Źródło: forum.simy.focus.pl/index.php?showtopic=7609Temat: Test gimnazjalny
Nie... Jeśli tak ma wyglądać ten test to ja się poddaję... Współczuję tym, co nie przeczytali żadnej z tych lektur, choć ja, mimo, że "Kamienie..." przeczytałam (bo jeśli chodzi o te "Syzyfowe prace", to nawet nie mam pojęcia co to jest, a ponoć lektura pierwszej klasy xD ) też miałabym lekki problem nawet ze swoją dobrze opanowaną umiejętnością lania wody i improwizacji. xD
A tę całą głębię obrazu po prostu przemilczę...
Teraz pozostaje się modlić by w przyszłym roku było coś "normalnego".
Źródło: forum.simy.focus.pl/index.php?showtopic=7609


Temat: Egzamin Gimnazjalny 2009 Ogólne rozmowy, w tym i wyniki

Witam wszystkich forumowiczów :) Postanowiłam się zalogować i pisać razem z Wami a przy okazji dowiedzieć się paru przydatnych i ciekawych rzeczy. Ja osobiście chciałabym pisać z polskiego np. charakterystykę Antygony, Ismeny lub Kreona, wywiad z Antygoną np. W każdym razie coś z tą lekturą lub "Stary człowiek i morze". Mam nadzieję, że nie dadzą nam lektury z 1 gim. pt. "Krzyżacy"... To by była porażka. Na co Wy liczycie? Czy to możliwe, żeby pojawiły się lektury z poprzedniego roku? Ja myślę, że nie. Jak u Was z przygotowaniami? Ja robię testy trochę i tak sobie mi wychodzi. Chcę iść do liceum na profil polonistyczno-dziennikarski, coś z angielskim, geografią też może być, ale bez matmy i fizy. Raczej przedmioty humanistyczne, ale geografię lubię. Siedzicie w domu i kujecie? Ja chyba przed ten weekend nie wyjdę nigdzie ze znajomymi a taka cudowna pogoda :( Masaaakra. No to pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)


Z tego co mówią poloniści w mojej szkole to pytania mogą być tylko z 5 lektur:
1. Zemsta
2. Romeo i Julia
3. Syzyfowe prace
4. Kamienie na Szaniec
5. Antygona

Kamienie na Szaniec i Syzyfowe prace odpadają, bo były już w tamtym roku, więc pozostają tylko 3 ;)
Ten post był edytowany przez Villemo93 dnia: 18 Kwiecień 2009 - 16:57
Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=420931


Temat: Egzamin Gimnazjalny 2009 Ogólne rozmowy, w tym i wyniki

Z tego co mówią poloniści w mojej szkole to pytania mogą być tylko z 5 lektur:
1. Zemsta
2. Romeo i Julia
3. Syzyfowe prace
4. Kamienie na Szaniec
5. Antygona

Kamienie na Szaniec i Syzyfowe prace odpadają, bo były już w tamtym roku, więc pozostają tylko 3 ;)


To jest pewna informacja, że pytania mogą być z tych lektur? Kurdee ja się boję matmy bo piszę teraz testy i wychodzi mi 22 pkt

Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=420931


Temat:
lubię 'kamienie na szaniec', 'syzyfowe prace' to syf, którego nikomu nie polecam, ale wg mnie cały opierdol należy się komisji egzaminacyjnej, która zadanie ostatnie układała, gdyż po pierwsze- nauczyciele mieli prawo pominąć niektóre lektury, zważywszy na totalnie kosmiczny spis ułożony przez jakże genialnych ludzi z me, czy kto to ten syf cały układa. po drugie- pierwszy chyba raz się zdaża takie skandaliczne zadanie, żeby trzeba było opisywać bohatera wybranej książki ot tak. chyba nikt nie jest w stanie zapamiętać szczegółowej charakterystyki zośki, rudego, alka tudzież tego tam marcina czy michała z syzyfowych. test ma sprawdzać umiejętność radzenia sobie z tekstem, czytanie ze zrozumieniem, operowanie słownictwem i takie tam, a nie to, jak zapamiętujesz przeczytane lektury, bo byli chyba straszliwie naiwni, jeśli sądzili, że ktoś coś zapamięta z syzyfowych prac.
takie jest moje zdanie. jak czytałam o tej sprawie w gazecie, to aż mną cholera trzęsła na myśl o tych idiotach/idiotkach na wysokich stołkach z komisji, siedzą sobie i układają zadania dla nieświadomych niczego gimnazjalistów, po czym zawsze mogą całą winę zrzucić na nauczycieli zarabiających ledwo 1000zł miesięcznie. ugh.
Źródło: thestrokes.fora.pl/a/a,58.html


Temat:
W sumie masz rację, ale i tak akurat "Syzyfowe prace" i "Kamienie na szaniec" są w najściślejszej podstawie programowej i nauczyciele na pewno wiedzieli, że trzeba te książki przerobić. :/ To tak samo jakby dali na teście np. jakiś środek stylistyczny, który nie był omawiany na lekcji - czy ktoś by się tym przejął? Czy ktoś zwróciłby uwagę na to, że np. nie miałam porządnych lekcji biologii i nie wiedziałam, w jakich komórkach i w jakiej tkance jest najwięcej mitochondriów? :)

Do tej charakterystyki nie trzeba było szczegółowo przedstawiać postaci. Wystarczyło tylko kilka cech, podkreślenie jednej najważniejszej związanej z dojrzewaniem bohatera, a osobiście uważam, że imiona i nazwiska głównych bohaterów lektur i ich ogólny zarys powinno się powtórzyć przed egzaminem. Na testach może zdarzyć się wszystko, co było przerabiane w całym gimnazjum. Tak samo mogą dać np. ubezdźwięcznienia albo groteskę czy balladę.
Myślę, że te testy mają nie tylko sprawdzać naszą inteligencję, czy tak jak Dżagucho napisałaś - słownictwo :-), ale również to, czy się uważało na lekcjach i uczciwie odrabiało prace domowe czy właśnie - czytało lektury ;).
Źródło: thestrokes.fora.pl/a/a,58.html


Temat: Offtop
pisałam na lekcji pół roku temu identyczną charakterystykę Marcinka Borowicza W sumie dobrze, że w ogóle przeczytałam te syzyfowe prace, w przeciwieństwie do części mojej klasy, która zadowoliła się streszczeniem, bo do kamieni na szaniec jeszcze nie doszliśmy.
zepsułam: zadanie o podmiocie lirycznym i adresacie, o przeżegnaniu (być może), o znaczeniu pasowania dla Bolesława i chłopca.

Ten test o ogrodach z zeszłego roku był bardzo łatwy, nasz był trudniejszy Zresztą wolę już chyba się nad tym nie zastanawiać, mam dosyć, rozwiązałam w kwietniu chyba wszystkie testy z poprzednich lat.

Moja nauczycielka od biologii powiedziała mi dzisiaj, że miała sen proroczy, że jutro będzie układ odpornościowy
Źródło: youngdesigners.fora.pl/a/a,18.html


Temat: Czego się teraz "uczysz" xD
A co z tego, że na dwa tygodnie mam próbne testy gim? i za 6 dni konkurs xDD

uczę się historii ^^

(czyżbyś, Lorencjo, na humanie była?=D mojaj siostra też była a tylko "Króla Edypa" przeczytała ^^ Ja muszę teraz "Syzyfowe Prace"... a wolałabym "Kamienie...", naprawdę ^.^ Wszyscy mówią, że Syzyfowe prace się jak flaki z olejem ciągna... xD)
Źródło: degrassionline.fora.pl/a/a,1189.html


Temat: Lektury
Zmieniam zdanie co do lektur. Najciekawsza to "Kamienie na szaniec" jak dla mnie. Pechowa lektura jeśli chodzi o egzamin gimnazjalny. Mieliśmy charakterystyke wybranej postaci z "Kamieni na szaniec" albo "Syzyfowych prac". "Syzyfowe prace" omawialiśmy na początku roku i nic z tego nie pamiętałam, na szczęście "Kamienie" przeczytałam jakieś dwa tygodnie przed testami bo mieliśmy je omawiać, ale jak już przeczytałam to nauczycielka stwierdziła, że nie zdążymy do testów i że omówimy "Stary człowiek i morze" bo jest krótsze i bardziej nam się przyda na testy Mówiłam żeby omawiać "Kamienie", ale nikt mnie nie słuchał

W każdym razie "Kamienie na szaniec" to bardzo ciekawa książka. Aż ciężko uwierzyć że jest taka fajna lektura
Źródło: miesiecznikfunclub.fora.pl/a/a,1067.html


Temat: Testy
Problem w tym, że nauczyciele mają 3 lata na omówienie wszystkich lektur i to od nich zależy kiedy je omówią, a w wielu szkołach omawianie tych co były na testach miało rozpocząć się w maju...
U mnie omawialiśmy 'Kamienie...' we wrześniu '06, a 'Syzyfowe Prace' pod koniec drugiej klasy. Jedyne co pamiętałam to jak sę Rudy nazywał i jak zginął, katastrofa... ;/ . Miałam napisać o Marcinku z SP, ale nie wiedziałam jak się nazywa... oj dobra, będzie ok.
Który test wam lepiej poszedł? Mi human mimo charakterystyki... z mat-przyr mogę liczyć tylko na cud...
Źródło: thekooks.fora.pl/a/a,203.html


Temat: OFFTOPIC
No taki temat mieliśmy na teście gimnazjalnym: "Dorastanie". Ogólnie to mamy jeszcze raz pisać, bo niektóre szkoły nie przerabiały ani lektury "Kamienie na szaniec" ani "Syzyfowe prace" (ostatnie zadanie, charakterystyka dotyczyła opisania jednej z postaci tych książek, mieliśmy skupić się na cechach świadczących o dorastaniu, ale ja pisać o bohaterze o którym się nic nie wie). A drugą sprawę jest to że test był według CKE za prosty (to dlaczego go pisaliśmy? nie wiem). Reasumując ma być powtórka, ale pewnie nie będzie ;)
Źródło: themaroon5.fora.pl/a/a,9.html


Temat: Chaosik
hejj... widzę lektury, testy, szkoła... prawie tym samym żyję ^^"
Syzyfowe prace... Syzyfową pracą było to przeczytać!! Dobry tytuł dali!! Idealny
Kamienie na szaniec... Masakra... Nie przeszłam tego...
Krzyżaków nie miałam... To obowiązkowe?
Testy... Co myślicie? że co będzie? wojna? o by nie bo tego nie przeżyję
Źródło: mangajourney.fora.pl/a/a,33.html


Temat: Egzaminy, matury, sesje... szkolne namiętności
Jak szłam na test to się modliłam "Tylko nie charakterystyka! Wszystko, tylko nie charakterystyka!" otwieram test i oczywiście - charakterystyka! Załamałam się. Kamieni na szaniec nie przerabialiśmy, a Syzyfowe prace tak, ale tak strasznie mi się to nie podobało, że w sumie "przeleciałam" omijając wszystkie opisy itp. Ale jakoś opisałam Marcina Borowicza. Na razie nie patrzyłam na odpowiedzi, nie wiem, czy chcę je dziś poznać... Ale przynajmniej mam to już za sobą...
Źródło: taniecwampirow.fora.pl/a/a,912.html


Temat: Rozmowy niekontrolowane :)
Eej, no co Wy, ja się na rozsz nie nadaję

i sorry za literówki w poprzednim, ale pisałam ze szkoły, a tam jest explorer i mi błędów nie podkreśla...

dla pocieszenia dodam, że ja tez cierpiąca jestem... i do tego mi zęby mądrości chyba rosną... :/

Syzyfowe prace <bleee>

ciekawe jak tam Kamili test poszedł
Źródło: onlymagdam.fora.pl/a/a,29.html


Temat: Testy gimnazjalne
dżisys krajs.
obiecuję, że od jutra będę kÓć.
na testy, które będę pisała za rok xD

nooo.
i tak pewnie poszło wam dobrze.
a niektórzy mają przez to doła.
oO
nooo.

ja nie chcę tych testów.
matko.
jakieś Syzyfowe prace, jakieś obrazy.

wpizdupę.

Źródło: kaulitzfans.fora.pl/a/a,95.html


Temat: Pogaduchy

Właśnie dzisiaj słyszałam w telewizji, że ktoś dostał ten test i pokazał kolegom czy coś. Kurdę, gdyby mi kazali pisać drugi raz taki test to bym się chyba zabiła. Ale życzę wam powodzenia!!

pierdoły. wątpnie byście mieli pisać drugi raz. co było rok temu? też chcieli zebysmy pisali jeszcze raz bo nie wszystkie szkoly kamienie na szaniec i syzyfowe prace mialy. pff. i tak nie będziecie pisac drugi raz i tak.
Źródło: forks.fora.pl/a/a,156.html


Temat: Narzekalnia...
Dziś były testy gimnazjalne.
ja miałem temat: Opisz bohatera książki "syzyfowe prace" lub "kamieni na szaniec". oczywiście dzień wcześniej czytałem streszczenia, ale opisu bohaterów- nie

Dzisiejszy temat: "Czy wg ciebie wybór przyszłej szkoły sprawia gimnazjalistom kłopot"

jak ja to usłyszałem, to krew mnie zalała i powiedziałem kilka słów z łaciny

A najgorsze jest to, że nie odnosiło się do lektury
Źródło: klubciconia.avx.pl/forum/viewtopic.php?t=1426


Temat: Egzaminy gimnazjalne

Widać, że testy układali prawdopodbnie na początku Kwietnia- w rocznicę ''Akcji pod Arsenałem''...
Na pewno nie... była jeszcze lektura do wyboru "Syzyfowe Prace" Żeromskiego.
Poza tym prawdopodobnie jest to z tym związane, że teraz panuje moda na typowo patriotyczne testy.... a i te lektury pasują do tematu testu jakim było dorastanie.

Źródło: wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=4187


Temat: Egzamin gimnazjalny
Test trudny nie był, poszło mi dość dobrze. Bez większych problemów roztrzaskałam pytania..
Tylko, że z charakterystyką kompletna klapa, czytałam 'Syzyfowe prace', ale pomyliłam je z 'Siłaczką' i ooot.
Opisałam Stanisławę Bozowską, a tak sie rozpisałam.. Masakra. Aż mi sie płakać zachciało.
Więc 16 pkt mogę sobie odliczyć.. ahh.
Mam nadzieje, że jutro bedzie lepiej.
Źródło: pogadajznami.pl/viewtopic.php?t=2216


Temat: Jednostka lekcyjna ;)
Temat brzmiał: Świat przedstawiony w powieści "Syzyfowe prace". Był test do uzupełnienia na znajmość miejsc, które pojawiają się w utworze, odpowiednie cytaty, rozmowa na temat życia tych miasteczek, ludzi, nawiązanie do sytuacji po upadku powstania styczniowego-rusyfikacja, jej metody na podstawie tekstu i krótka notka. Wydaje mi się, że tyle na ten temat wystarczyło ;)Zgodnie z wolą opiekuna jeszcze powienien być wprowadzony podział postaci na I,II planowe plus plan wydarzeń ....Chyba ciutek za dużo . Przerzuciłam postacie na lekcje następną, bo będzie mowa o Marcinie Borowiczu,a plan mają na zadanie domowe. Hmmm....może być ???
Źródło: 45minut.pl/forum/viewtopic.php?t=195


Temat: Jednostka lekcyjna ;)

Temat brzmiał: Świat przedstawiony w powieści "Syzyfowe prace". Był test do uzupełnienia na znajmość miejsc, które pojawiają się w utworze, odpowiednie cytaty, rozmowa na temat życia tych miasteczek, ludzi, nawiązanie do sytuacji po upadku powstania styczniowego-rusyfikacja, jej metody na podstawie tekstu i krótka notka. Wydaje mi się, że tyle na ten temat wystarczyło ;)Zgodnie z wolą opiekuna jeszcze powienien być wprowadzony podział postaci na I,II planowe plus plan wydarzeń ....Chyba ciutek za dużo . Przerzuciłam postacie na lekcje następną, bo będzie mowa o Marcinie Borowiczu,a plan mają na zadanie domowe. Hmmm....może być ???Przecież to materiał na kilka lekcji!
Źródło: 45minut.pl/forum/viewtopic.php?t=195


Temat: Luźne rozmowy forumowiczów.
to był próbny próbnego, uważasz. idiotyzm, jak na moje oko. próbny, ponoć, za tydzień. prasowana koszula - uprasowana osobowość, straszne. a językowe pisaliśmy już trzy razy, dzięki Bogu, mam wiodący angielski. nimieckiego uczę się sześć lat i dalej niśt fersztejen ;>> Alicja, ale udało ci się z tą szkołą, którą wybrałaś? (co do lektur, Kamienie na szaniec przerabialiśmy w II klasie, Syzyfowe prace tak samo. dziwne, że z tym wyskoczyli, owszem. ciekawam, co w tym roku wymyślą, te testy układają chyba teoretycy, a nie ludzie pracujący w zawodzie. w ogóle, powinno być ujednolicenie podręczników, inaczej jest zbieżność w przerabianym materiale. jedni wiedza, inni nie..)
Źródło: bonesfan.pl/board/viewtopic.php?t=261